Δημοτικό Σχολείο Λαβάρων Έβρου Νέα - Ανακοινώσεις ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ για το σχ. έτος 2022-2023

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ για το σχ. έτος 2022-2023

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ

Οι εγγραφές στα δημοτικά σχολεία για το σχολικό έτος 2022-2023 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως και 20 Μαρτίου 2022. Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:

Α) Αίτηση – Υπεύθυνη δήλωσή του γονέα/κηδεμόνα για τα παρακάτω στοιχεία:

1. επώνυμο μαθητή

2. όνομα μαθητή

3. όνομα πατέρα

4. όνομα μητέρας

5. ημερομηνία γέννησης

Β) Επίδειξη και φωτοτυπία του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

Γ) Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή.

Δ) Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (ΔΕΗ ή λογαριασμός νερού).

Ε) Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου.

ΣΤ) Αίτηση-Δήλωση εγγραφής στο Ολοήμερο Πρόγραμμα.

Όταν θα έχετε έτοιμα τα δικαιολογητικά, παρακαλώ να επικοινωνήσετε με το σχολείο για να οριστεί η μέρα και η ώρα προσέλευσής σας στα πλαίσια της συνεργασίας μας.

Για τα δικαιολογητικά που χρειάζεται να τα βγάλετε φωτοτυπίες σας ενημερώνουμε ότι μπορεί να γίνει και στο σχολείο μας.

Γράψε το σχόλιό σου

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.